.zázračné krajiny existujú. Netreba teleport, ani kúzelný nápoj, stačí len na chvíľku vybočiť zo známych pohodlných ciest bežných dní. Niekedy doslova. Tiské skály sa týčia len pár metrov od hlavnej cesty. Keď deti prešli skriňou Narnie a ocitli sa v lese neznámej krajiny, ocitli sa práve tu.

.bizarné skalné mesto. Desiatky prapodivných skalných útvarov a chladný neskorojesenný čas. Tá jesenná sychravosť tomu celému dodávala zvláštny šmak. Keď mi je zima, ponáram sa hlbšie do seba a to, čo vidím, sa samo skladá do zvláštnych obrázkov.

.skaly ožívajú, akoby si odo mňa pýtali ďalší obraz. Keď som sa vydriapal na vrch skalnej plošiny, prvé,čo mi napadlo, bol obrázok letného západu slnka, s celou tou farebnou parádou. Na chvíľku som zasmútil, že teraz ho neuvidím, ale skaly ma pútali a tých západoviek bolo už určite milión. Vstúpil som do ich sveta.

.vstup do skalného mesta stráži spiaca sfinga.skalné sfingy nebývajú ružolíce, pristane im dôstojná pieskovožltá.
.na hornom konci mesta bdie jej brat so zamyslenou dvojtvárou, kamenne stoickým výrazom v očiach, ale dobrácky naskladanou dvojitou bradou.
.kamenné mesto je veľké, dvaja naň nestačia. Kdesi uprostred pokojne oddychuje ich dinopsík, oči privreté, labkou si chráni čumák pred zimou.
.je zima, letmo sneží. Padajú zlatisté vločky, sejú svetlo. V každej z krivolakých uličiek mesta.
.nič nie je rovné, ale svetlo je na konci každej uličky.
.každý úzky priechod vábi, zakrýva svoj koniec, priťahuje zvedavosť. Aj keď prejdem niektoré viackrát, vždy do nich vstupujem s novou zvedavosťou.

.svetlo bolo sivé, roztrieštené, no mal som pred očami tie svetelné linky, ktoré ma viedli mapou mesta. Dalo sa tu tešiť a báť, prechádzať a ponáhľať a na každom kroku sa prihovárala tajomnosť, skutočnosť, ponurá stálosť. Len pár metrov od bežného života.

Spread the word. Share this post!

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah stránky je chránený !!