.o kreativite.

.celá generácia ľudí vyrástla v presvedčení, že nie sú kreatívni, pretože im niekto na základnej, či strednej škole povedal. že nie sú dobrí v umení. A mnohí sme sa vnútorne odpísali ako “nekreatívni”. Veci sa zdali tak jednoduché. Existovali dve škatuľky – logická (veda) a kreatívna (umenie). A vyberali sme si..buď – alebo.

.možno je namieste otázka, čo majú spoločné myšlienky o kreativite s tým, či som alebo nie som kreatívny. No, jednoducho odpovedané, VEĽA. Predstav si pohodlný útulný domov, úspešnú kariéru, kruh milujúcich ľudí naokolo…Všetci si túto skutočnosť tvoríme..pretože ju máme v hlave, v myšlienkach a rozhodli sme sa, že budú skutočné. Možno občas pochybujeme, ale kdesi hlboko cítime, že to môžeme, vieme urobiť a vytvoriť.

.áno, je to tam. S myšlienkou a súvisiacou túžbou sa zžívame. A vtedy vieme tvoriť. Nemusí to byť priam umenie. Kreativita je tvorivosť a tvorivosť prebieha cez zmeny, skúšame nové a meníme konfigurácie.

.je to v silách každého z nás nastaviť si myslenie kreatívnym smerom..ak vieme:

.uvoľniť si myseľ.

.pojať čo najviac myšlienok, skúšať všetko na všetko, prijať aj tú najnepravdepodobnejšiu variantu. Nie pracovať s ňou, hrať sa s ňou.

.nenechať sa rušiť.

.odľahčiť si mozog, aby sa vedel sústrediť na podstatné veci. Kedy si naposledy skúšal digitálny detox? Alebo čo tak upratať si pracovný kútik? Nebombarduj si myseľ vizuálnym rozptýlením.

.zlepšiť svoju schopnosť selektívnej pozornosti cvičením vnímania.

.jednoduchá denná dychová meditácia je skvelý spôsob ako sa nechať opäť vtiahnuť do reality a navyknúť si všímať si prítomný moment..TERAZ..

.prečítať si knižku alebo sa ísť pozrieť na nejaké predstavenie.

.vidieť a stretávať ľudí, ktorí robia veci zmysluplne inak je dôležité. Z ich spôsobu a potešenia si vieč vyabstrahovať množstvo užitočných liniek aj pre seba. Alebo niekedy len jednoducho poteší naplniť sa niečím krásnym a privykať na to svoju myseľ.

.takto si uvoľníš myseľ a bude schopná pracovať stále kreatívnejším spôsobom. Ak sa naučíš kreatívnemu mysleniu, naučíš sa zároveň viesť a vypĺňať svoj život pre seba a samostatne. Kreatívny človek nie je ten, kto popiera logiku, ale ten, kto na logické cesty prikladá svoj vlastný prístup bez toho, aby sa vtesnal do seba-obmedzujúcej viery.

.nezáleží na tom, ako krásne kreslíš, či fotíš. Kreativita je vecou cviku a jasného zámeru.

Váš komentár

Reagujte

Vaša mailová adresa nebude zverejnená.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.