.ilford delta 3200 professional.

.prvé stretnutie s vysokým ISO na filme. Vyskúšal som ho v podmienkach, ktoré si primárne žiadajú materiál s vysokou citlivosťou. Slabo až mizivo osvetlený interiér. Odignoroval som všemožné odporúčania, ktoré navrhujú fotiť na tento film s nastavením ISO 1600 a vyvolávať ho ako 3200. Naložil som s ním ako s 3200kou, od začiatku do konca.

.prvá vlastnosť, ktorá neoddeliteľne patrí k vysokému ISO je zrno. Ilford 3200 ho má jasne viditeľné, ale dosť jemné na to, aby spoľahlivo spoluvytváralo “oldskúlový” imidž obrázkov. Samozrejme, ústredný objekt musí byť dosť priestorovo aj obrazovo výrazný, pretože pri takej miere zrnenia detaily odchádzajú.

.film bol fotený v miestnostiach, takže tá sloboda, ktorú 3200ka inak poskytuje, bola trošku obmedzená. Ale expozimeter dával stále časy, ktoré sa v ruke udržať dajú.

.pri skutočne slabučkom osvetlení to už bolo so zapretými lakťami a zadržaným dychom, ale výsledný obraz bol dostatočne ostrý, kontrastný a zrno dodávalo ten správny “vintidžový” look.

.po prvom zoznámení mi Ilford Delta 3200 Professional prišiel ako vhodná voľba do prostredia, v ktorom je málo svetla. Ideálny je na väčšie celky, detaily a hrany sa vzhľadom na vlastnosti filmu utopia v zrne. Zároveň je to film obrovských možností, neviem  sa dočkať, kedy ho vyskúšam vonku, pri dennej aj nočnej fotke.

Skeny bez úprav

Váš komentár

Reagujte

Vaša mailová adresa nebude zverejnená.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.