Choďte von. Nielen trošku, do obchodu, do práce, ale choďte von, preč z bežného denného priestoru, z obvyklého pracovného vesmíru. Choďte von, bez jasného cieľa, relaxujte, dívajte sa okolo seba. Kráčajte, prechádzajte sa, choďte na bicykli a len vnímajte všetko, čo vám predostrie poľná cestička, či dedinská cesta.

Na chvíľku zabudnite na svoju prácu, na svoju povinnosť a vstrebávajte svoje „nové“ okolie. Uvoľnite si myseľ a ochutnajte pre zmenu niečo zvláštne. Obyčajnú, každodennú krajinu, ktorá odmení každého pozorovateľa a prieskumníka a dotkne sa ho svojím čarom, ponúkne sa mu.

Berte si jej toľko, koľko sa vám ponúkne. Ponorte sa do nej, kedykoľvek len budete môcť. Čím viac si jej vezmete, tým skôr sa pre vás stane uvoľňujúcim, fascinujúcim a zvodným divadlom, ktoré rozšíri každú myseľ, ktorá sa k nej priblíži. Budete kráčať úplne obyčajnou krajinou, ktorá zahrnie každého ochotného bádateľa svojou neobyčajnosťou. Tam vonku, za hranicou bežného dňa, leží čaro. Reťaz magických momentov, kedy každý trs trávy, kvet, či scenéria hrá svoju neopakovateľnú úlohu. Ich dialógy a súhru objavíte vtedy, keď si otvoríte myseľ a necháte videné prúdiť bez obmedzenia. Pomyselne známe a opozerané miesta sa pre vás stanú jedinečnými, vzrušujúcimi, budete vnímať farby a línie v nových kompozíciách, ktoré zaplnia vašu myseľ novými, sviežimi súvislosťami a vzťahmi.

Choďte von.

 

Spread the word. Share this post!

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah stránky je chránený !!